Nowy nabytek w zbiorach

Do zbiorów naszego muzeum trafił znany sztych z widokiem naszego miasta z końca XVI wieku, pochodzący
ze słynnego atlasu miast świata "Civitates orbis terrarum" autorstwa Georga Brauna – kanonika kolońskiego
i geografa oraz Fransa Hogenberga, flamandzkiego rytownika.

Egzemplarz ten jest dla nas bardzo cenny, bo pochodzi z niezwykle rzadkiej francuskiej edycji dzieła.
W naszej kolekcji posiadamy już egzemplarze ze znacznie popularniejszych edycji łacińskiej i niemieckiej.