ZAPRASZAMY NA NASZ FACEBOOK, CODZIENNIE NOWE TREŚCI:

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 12 MARCA 2020 R. DO ODWOŁANIA MUZEUM REGIONALNE
W ŚWIEBODZINIE BĘDZIE NIECZYNNE DLA ZWIEDZAJĄCYCH. ZAWIESZONE ZOSTAJĄ WSZYSTKIE ZAPLANOWANE WYDARZENIA.

Dzień Nauki Polskiej - 19 lutego 2020 - wykład dr. inż. Jerzego Stodolnego

19 lutego 2020 o godz. 14.30 w dniu Nauki Polskiej zapraszamy na wykład otwarty dr. inż. Jerzego Stodolnego.

Wstęp wolny!

Dr inż. Jerzy Stodolny
Absolwent Wydziału Metalurgicznego AGH na kierunku "metaloznawstwo i obróbka cieplna" - o specjalności mikroskopia elektronowa. Odbył szkolenie w firmie JEOL
w Japonii, a także staż we francuskich hutach USINOR-SACILOR w ramach funduszu PHARE. Obecnie zatrudniony w firmie REMIX S.A. jako Kierownik Zespołu Badawczego realizującego projekt badawczo-rozwojowy z zakresu obróbki cieplnej. Poprzednio, przez 32 lata zatrudniony w hucie ArcelorMittal na stanowiskach związanych z badaniami, rozwojem procesów i produktów, przez 3 lata Dyrektor Odlewni Żeliwa MET-CHEM w Dębnie, przez 2 lata zatrudniony jako specjalista ds. obróbki cieplnej w Eltermie, a także przez dwa semestry zatrudniony jako wykładowca na AGH.
Autor 7 patentów i zgłoszeń patentowych, autor publikacji krajowych i zagranicznych, członek Akademii Inżynierskiej w Polsce, członek SITPH. Laureat nagród ministerialnych oraz NOT za opracowane technologie. Obecne zainteresowania: obróbka cieplna metali i stopów, wybrane elementy nanotechnologii, kompozyty metalowe, nowe chłodziwa hartownicze, azotowanie.

Życzenia Wielkanocne
9KWI